Loading…

Serwis Samochodów Volvo Warszawa

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Niezależny serwis Volvo

Prosty sposób na diagnostykę akumulatora samochodowego! #101_NaprawOglądaj „101 Napraw” w niedzielę o 10:00 na TVN Turbo oraz Player.pl: …

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Volvo demontaż CEM, kodowanie CEM Volvo, naprawa volvo tir, programowanie CEM, serwis volvo tirów w Warszawie.

41 thoughts on “Prosty sposób na diagnostykę akumulatora samochodowego! #101_Napraw

 1. Aku m ma 12,4V.
  Uruchamiam Logana MCV ( samochód ma 3,5 roku od daty produkcji, 108tyś km przejechane , 1,2 16V) i napięcie wzrasta do 14,6-14,8V.
  Po około 5km jazdy (lub około 5 minutach na postoju) napięcie na klemach spada do 13,4V i tak zostaje przez 99,9% czasu jazdy. Czasami napięcie wzrośnie do 15V i za chwilę spadnie do tych 13,4V przy czym NIE ZAWSZE TAK SIĘ DZIEJE z tym "pikiem" – czasami ten pik jest a czasami nie pojawia się przez kilka dni.
  Wymieniłem reg. napięcia na nowy -objaw jest taki sam.
  Sprawdziłem w punkcie sprzedaży akumulatorów stan mojego (3 i pół rocznego) akumulatara na tamtejszych testerach – diagnoza : SUPER SPRAWNY AKUMULATOR.
  Sprawdziłem naciąg paska od alternatora – skręca się DO 90 stopni.
  Popsikałem profilaktycznie pasek i kółko alternatora sprejem do pasków – objaw TAKI SAM .
  Martwi mnie to trochę MAŁE napięcie 13,4V na klemach akum podczas jazdy/pracy silnika.
  A cha, wymieniłem tak profilaktycznie przewody munusowe biegnące od klemy Minus do karoseri i Minus do korpusu silnika. Wymieniłem profilaktycznie też przewód Plus alternatora do PLUS akumulatora.Oczyściłem klemy akum.
  Na złączu OBD wartości napięcia są takie same jak na podłączonym voltomierzu do klem akum.
  W drugim moim samochodzie Seat Cordoba 1,4 16V, benzyna, napięcie podczas jazdy jest 13,7-13,8V i nie ma " pików" napięcia a samochód ma 14 lat.
  Pytanie : martwi mnie to niskie napięcie (13,4V) na klemach akumulatora. Co może być przyczyną bo skończyły mi się już pomysły a może TAKIE napięcie MA BYĆ być na Loganie MCV o tej małej pojemności 1149cm3. Akumulator w nim jest oryginalny , od nowości . Czy ktoś coś sensownego doradzi ?

 2. Jak może być 12.4V w stanie spoczynku i pod obciążeniem też 12.4V ??? W stanie spoczynku powinno być ok. 12.6-12.7V. Jeśli jest 12.4 w spoczynku to akumulator ma ok.50% pojemności i potrzebuje niezwłocznego doładowania prostownikiem.

 3. A mój samochód jest z roku 2008. Jestem jego pierwszym właścicielem i wyjechałem nim z salonu Audi i jest to Audi TT 8J i jest w nim jeszcze fabryczny akumulator firmy Varta który ma już prawie 14 lat i co prawda przy minusowych temperaturach kręci już trochę słabo ale przy dodatnich temperaturach kręci jak nowy.

 4. To prawda ze akumlatory "bezobslugowe" Nie do końca są bezobsługowe?? Widziałem że listwę w niektórych można zdjąć i dolac wody destylowanej aby zreanimować aku. A żeby zwykły jak Kowalski pójdzie kupić nowy…

 5. Witam .gdzie mogę się zgłosić do diagnostyki elektryki Insigni ,jak dzwonię do pod serwisów to odrazu mi mówią o roboczo godzinach i że to szukanie igły w stogu siana ….A na desce rozdzielczej co jakiś czas świecą się wszystkie kontrolki i nie można odpalić innym razem działa bez zarzutu a podczas jazdy znów się wszystko zapala.prosze i radę bo niewiem czy to zwarcie czy jakiś moduł 😭

 6. W moim 1.9TDI aku mam od nowości tj. 13 lat. Raz w roku ładuje go dwie doby. Sprawdzam od czasu do czasu jego parametry czy coś mu nie dolega i jak na razie współpraca układa się dobrze..

 7. Miałam oryginalny akumulator w hondzie Civic z 97 roku, przez pierwsze kilka lat nic się nie działo, ale syn ciągle mendził, że trzeba kupić nowy i w końcu wymienił go na nowy…w przeciągu ok. 6-7 lat mam już czwarty, a za sobą niedogodności typu muszę jechać, a akumulator wysiadł. Produkują jednorazówki, aby sprzedawać… Co z utylizacją taaaakich ilości akumulatorów?!!!

 8. Mam nowy akumulator yuasa 54ah, ma on wskaźnik poziomu naładowania takie 3 lampki ok, doładuj i rozładowany. Ale żadna lampka nie świeci kiedy jest podłączony do samochodu na chodzie, jak działają te wskaźniki, ktoś wie?

 9. Co Ty wiesz o akumulatorach… Ja bym powiedział że każde napięcie poniżej 12.5V kwalifikuje akumulator do podładowania w celu wysycenia elektrolitu. Nie zrobi tego żadna ładowarka z marketu. Zrobi to zwykły prostownik na trafo za 200zl w ciągu 48h. Jeśli po tym procesie rezystancja wewnętrzna nie zmaleje do akceptowalnej wartości (w przypadku 74Ah do około 4mohm, nowy powinien mieć około 3.4mohm) akumulator można uznać za zużyty.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!