Loading…

Serwis Samochodów Volvo Warszawa

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Niezależny serwis Volvo

Wymiana łożyska amortyzatora | Jak wymienić poduszkę McPhersona Volvo C30, V50, S40 | Naprawa #10Witam,
W dzisiejszym odcinku wymiana mocowania amortyzatora w aucie Volvo c30, v50, s40. Mocowanie składa się z łożyska amortyzatora oraz z poduszki amortyzatora. Pracę zaczynamy od odkręcenia koła, odczepienia przewodu ABS oraz przewodu hamulcowego. Następnie odkręcamy łącznik drążka stabilizatora, a później odkręcamy kolumnę McPhersona od zwrotnicy. Następnie zbijamy ją i odkręcamy 3 śruby od kielicha trzymające mocowanie amortyzatora. Wyciągamy cały McPherson i ściągaczem zaciskamy sprężynę, następnie odkręcamy mocowanie amortyzatora i wymieniamy cały zestaw tzn. łożysko amortyzatora oraz poduszkę na nowe i montujemy odwrotnie do demontażu.
Powodzenia!

Zachęcam do subskrybowania kanału oraz zostawiania łapek w górę!

Pozdrawiam
MotoNacja

Ten filmik służy wyłącznie celom informacyjnym i nie gwarantuje osiągnięcia określonego rezultatu. Użytkownik jest osobiście odpowiedzialny za nieprawidłowe użycie narzędzi lub części samochodowych.
MotoNacja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, lub obrażenia poniesione podczas wykonywania napraw we własnym zakresie.

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Volvo demontaż CEM, kodowanie CEM Volvo, naprawa volvo tir, programowanie CEM, serwis volvo tirów w Warszawie.

5 thoughts on “Wymiana łożyska amortyzatora | Jak wymienić poduszkę McPhersona Volvo C30, V50, S40 | Naprawa #10

  1. A powiedzcie mi czy ma jakiekolwiek znaczenie ułożenie na zwojach górnej poduszki amortyzatora przedniego ??? Chodzi mi o to z racji ze guma ma nie ma wycięcia specjalnego do blokowania sprężyny . I związku z powyższym czy ma to jakieś znaczenie ułożenie sprężyny względem gumy poduszki amortyzatora czy nie ??

  2. Te szorowanie w poduszce Mcpersona to zużyte łożysko? Bo kupuje amorki i poduszki na przednią oś (stuka, wali na dołkach, nie byłem na przeglądzie, ale 25-30% sprawności było już rok temu, więc wymieniam komplet) i nie wiem czy mam jeszcze dokupić łożyska. A tam to fajny filmek, super naprawa. Warunki jak u mojego teścia w garażu 🙂 Też lubię sam pogrzebać przy aucie (zawieszenie, materiały eksploatacyjny, hamulce). Trzymaj się, pozdro.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!