Loading…

Serwis Samochodów Volvo Warszawa

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Niezależny serwis Volvo

Tani sposób na poprawę kompresji w cylindrach! #101_NaprawOglądaj „101 Napraw” w niedzielę o 10:00 na TVN Turbo oraz Player.pl: https://player.pl/playerplus/programy-online/101-napraw-odcinki,3804/odcinek-4,S09E04,150640
Subskrybuj kanał TVN Turbo: https://www.youtube.com/channel/UCfsSoUSQzUimrjKhAKmshDQ?sub_confirmation=1
W 4 odcinku programu Duda zamontuje obrotomierz w Fiacie Seicento, doradzi jak dobrać akumulator do samochodu, przetestuje woski do zabezpieczania lakieru, a także sprawdzi, jak działa płukanka silnika.

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Volvo demontaż CEM, kodowanie CEM Volvo, naprawa volvo tir, programowanie CEM, serwis volvo tirów w Warszawie.

29 thoughts on “Tani sposób na poprawę kompresji w cylindrach! #101_Napraw

 1. Wszystkie plukanki są na bazie nafty. Ja stosuję naszą rodzimą K2 przy każdej wymianie oleju i jestem zadowolony. A co do filmu, a co z wymianą filtra oleju? Jezeli tak wyglada u Pana wymiana oleju to ja serdecznie podziękuję. Można nie pokazać, ale zaznaczyć trzeba…

 2. Taaa szczególnie zróbcie sobie w aucie z dużym przebiegiem – wtedy wszystko co uszczelnia silnik wypluczecie i remont Hurraa , ojciec mojego kumpla tak zrobił. W warsztacie – zróbcie mi płukanke zróbcie , gościu z warsztatu – przy starych rzęchach sie tego nie robi , zróbcie mówi mily ojciec. Ok zrobili Łojciec z warsztatu nie umiał wyjechać Pozdrawiam uważajcie na te wszystkie filmiki internetowe. Bardziej robione pod publikę niż dla dobra publiki Pozdro

 3. DOBRY i myślę, że pomocny dla wielu filmik.
  ALE;-

  W takim wypadku filtr oleju, przez który ,,przepływa" olej zawierający ten cały rozpuszczony nagar i syf jest koniecznie do wymiany.
  NIE WYSTARCZY WLAĆ TYLKO NOWEGO OLEJU…
  Poradnik- nawet spoko ale jak już ma to być poradnik to powinien zawierać takie właśnie szczegóły jak w tym przypadku konieczność wymiany filtra oleju, ponieważ ktoś kto to ogląda (na 95% jest to osoba nie znająca się na mechanice pojazdowej ), jeśli zdecyduje się na wykonanie czynności zaprezentowanej w filmie powtórzy dokładnie to samo co jest pokazane.
  Pomijanie ważnych szczegułów lub niepełne ich dodanie wprowadzi oglądającego w błąd, przez co możliwe jest, że pojazd ( lub inna wymieniona w nagraniu czynność lub rzecz) zostaną uszkodzone lub zniszczone.

  Moja prośba :
  Jeśli ktoś tworzy poradniki lub inne filmy instruktazowe preferowane jest udostępnienie wszystkich istotnych i potrzebnych informacji aby wykonać tę czynność prawidłowo.

 4. Ja pier**le ale ściema tak jak ktoś już wcześniej wspomniał te silnik nie ma chydropopychaczy po drugie nigdy nie zrobimy takiej różnicy w ciśnieniu za pomocą tej kosmicznej technologii jaką jest ta nafta za 60 dych za litr ale pan Grzesiek się skompromitował

 5. Podczas wymiany oleju w aucie i wlaniu już płukanki i po czasie 15 minut, zorientowałem się że mam nie ten filtr oleju. szybko zadzwoniłem do lokalnego sklepu, pojechałem do nich po ten filtr tym autem co była w nim już płukanka (odcinek po mieście około 2-3km tam i z powrotem. Czy taka jazda mogła zaszkodzić silnikowi? jakie skutki?

 6. Ten chiński sprzęt do pomiarów to badziew.Nie daje wiarygodnych pomiarów.Musi być zaworek Shradera na końcu inaczej to ma się nijak do rzeczywistości.Potrafi zaniżyc albo zawyżyć pomiar o nawet kilka barów

 7. Zawsze mi nie pasują tego typu testy. Warto porównać kompresję przed i po zmianie oleju na nowy 😛 co więcej nawet zmiana oleju pod względem SAE wpływa nam na zmianę kompresji 😛 ( nawet do 0,5 bara). Jak dla mnie test miałby jakikolwiek rzetelny wynik jakby zbadać kompresję po wymianie oleju na nowy , następnie zrobić płukankę i wymienić na kolejny nowy identyczny olej, i kolejny raz zmierzyć kompresję 🙂 Porównanie tych 2 wyników już by nam coś tam mogło mówić.

 8. Wszystkie te tzw. cudowne płukanki 🤣 w 95-98% składają się z nafty.
  Rok temu zakupiłem sobie 5l za jedyne 40, 00 pln. Nafta robi dokładnie taką samą robotę jak te cudowne 20x przepłacone preparaty.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!