Loading…

Serwis Samochodów Volvo Warszawa

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Niezależny serwis Volvo

SENSOR Automatyka HotelowaAutomatykę budynku hotelowego można zaprojektować na wiele sposobów i na różnorakim sprzęcie. Niezależnie od przyjętego rozwiązania powinna ona uwzględniać specyfikę obiektu i wymagania korzystających z niej użytkowników. W żadnym wypadku nie powinna być celem samym w sobie, z mnóstwem „wodotrysków” i atrakcyjnych dodatków przysłaniających podstawową funkcjonalność. Korzystanie z niej powinno być dla gościa intuicyjne, a od personelu niewymagające specjalistycznego przygotowania. Takim właśnie rozwiązaniem jest SENSOR Automatyka dla Hotelu — produkt skierowany do obiektów turystycznych takich jak hotele, pensjonaty, apartamenty na wynajem itp.

SENSOR to system uwzględniający rytm pracy hotelu wyznaczany przez przyjeżdżających i wyjeżdżających gości. Jedna karta/klucz pozwala na poruszanie się po całym obiekcie w ramach posiadanych uprawnień. Otwiera pokój, umożliwia wjazd na parking czy też pozwala na przejście do strefy relaksu. System zadba o automatyczne ustawienie optymalnej temperatury, załączy oświetlenie, otworzy zawory z wodą, podniesie rolety itp. a po skończonym pobycie, bez ingerencji obsługi przestawi pomieszczenia w tryb pracy postojowej, przyczyniając się do zmniejszania kosztów wydatkowanych na zużywaną energię. Dodatkowo, w przypadku awarii poinformuje o zalaniu wodą czy wycieku freonu, a w pokojach dla osób z niepełnosprawnością pozwoli na uruchomienie instalacji przyzywowej. Jest to system bardzo uniwersalny spełniający wymagania zarówno małych pensjonatów, jak i wielogwiazdkowych hoteli. Należy przy tym pamiętać, że kontrola dostępu w tym przypadku to jedynie 20-30% jego możliwości. Pozostała funkcjonalność jest zwykle dokupywana przez Inwestorów u różnych producentów — tutaj mamy wszystko w ramach jednego, zintegrowanego pakietu.

Prace związane ze sprzętem dedykowanym do tego systemu trwają nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat. To właśnie wtedy, na przełomie lat 2010/2011, doszło do nawiązania współpracy pomiędzy firmą Roger a Piotrem Narczykiem — obecnie dyrektorem d.s. technicznych w firmie SENSOR-ONLINE Sp. z o.o. W efekcie tej współpracy powstała pierwsza wersja oprogramowania sprzętowego dla kontrolerów serii HRC102/402. Udało się to zrealizować dzięki niemalże 20-letniemu doświadczeniu obu stron — jednej w produkcji sprzętu, a drugiej w działalności na rynku HoReCa.

Przy projektowaniu świadomie z rezygnowano z kontrolera wieloprzejściowego — jego uszkodzenie oznaczałoby konieczność wyłączenia kilku pokoi, co dla hotelu jest kosztem nieakceptowalnym. Dlatego w tym wypadku jeden kontroler odpowiada za jedno przejście/pokój, a cała logika działania zawarta jest w jego oprogramowaniu wewnętrznym (tzw.firmware). Takie rozwiązanie ma wszystkie korzyści wynikające z posiadania systemu on-line, a jednocześnie zapewnia duże bezpieczeństwo w przypadku awarii sprzętu, sieci czy też jednostki zarządzającej.

Tryb pracy on-line pozwala na bieżąco podglądać sytuację na obiekcie. Na jednym ekranie zobaczymy zajętość pokoi, rozkład temperatur w pomieszczeniach czy też obecność gości w pokojach. Dodatkowo, automatyczny system powiadomień bez zbędnych opóźnień prześle informacje o zaistniałych zdarzeniach i alarmach.

W przypadku uszkodzenia magistrali komunikacyjnej lub jednostki centralnej każdy z kontrolerów przechodzi w tryb pracy off-line, a występujące zdarzenia są rejestrowane w wewnętrznej pamięci kontrolera. W takim wypadku nie jest możliwe jedynie wydawanie nowych kart/kluczy — przy czym te wydane wcześniej cały czas działają prawidłowo. Po usunięciu awarii wszystkie zdarzenia są pobierane przez jednostkę centralną i udostępniane do przeglądu.

Wbudowane i testowane przez lata oprogramowanie hotelowe kontrolera pokojowego zapewnia bardzo dużą stabilność pracy. Opracowane przez praktyków po prostu działa.

Więcej informacji na https://sensor-online.pl

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Volvo demontaż CEM, kodowanie CEM Volvo, naprawa volvo tir, programowanie CEM, serwis volvo tirów w Warszawie.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!