Loading…

Serwis Samochodów Volvo Warszawa

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Niezależny serwis Volvo

Jakie objawy daje uszkodzony termostat ? Jak rozpoznać usterkę termostatu w samochodzie ? PoradnikUszkodzony termostat może zbyt szybko się otwierać, czyli włącza duży obieg płynu chodzenia przez chłodnicę za szybko, co powoduje, że silnik podczas jazdy nie osiąga pełnej temperatury roboczej, zgodnej z instrukcją pojazdu, zwykle jest to 90°C.
Przez tak działający termostat, silnik spala większą ilość paliwa, a my w trakcie zimy możemy mieć w kabinie mniej wydajne ogrzewanie.
Jeżeli będziesz miał w swoim samochodzie podobny przypadek, to polecam skonsultować się ze swoim mechanikiem lub samodzielnie wymienić na nowy, najlepiej oryginalny z serwisu producenta samochodu. Zamienniki czasem mają wadę produkcyjną lub mają niską jakość wykonania, co powoduje, że nie pracują precyzyjnie, podobnie jak na filmie.

Ważne byście wiedzieli, jak być powinno i jakie skutki niesie za sobą jeżdżenie z uszkodzonym termostatem.

Termostat może też być zepsuty w ten sposób, że jest cały czas otwarty, czyli duży obieg płynu chłodzącego jest cały czas włączony, czyli płyn non stop płynie przez chłodnicę, co powoduje, że musimy przejechać znacznie dłuższy odcinek (kilkukrotnie dłuższy), by silnik się nagrzał, a my w kabinie przez ten czas mamy zimno. Dlatego tak ważne jest mieć sprawny termostat, by szybko uzyskać ciepło z nawiewów wentylacji oraz by silnik szybko się zagrzał i pracował w optymalnej temperaturze roboczej.

Wskaźnik temperatury może też wskazywać za niską temperaturę, gdy uszkodzony jest czujnik temperatury płynu chłodzącego, jednak w większości to jest po prostu wina termostatu.

Czy miałeś taki przypadek w swoim samochodzie z termostatem? Opisz swoją historię, co może pomóc też innym.

Samochód, który jest przedstawiony na filmie to: Opel Astra G II 1.6 16V x16xel 1998 r.

Tu zobacz film, jak wymienić termostat w Opel Astra G II 1.6 16V x16xel: https://youtu.be/7yBt2FaUd_o

SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał „ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

#Termostat #Auto #Silnik #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #usterka #temperatura #celsjusz

Uszkodzony termostat
objawy uszkodzenia termostatu
zepsuty termostat
temperatura robocza silnika

#Thermostat #Auto #engine #car #motorization #car mechanics #mechanics #mechanics #mechanics #mechanics #temperature #celsius

Defective thermostat
symptoms of thermostat failure
broken thermostat
engine operating temperature

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Volvo demontaż CEM, kodowanie CEM Volvo, naprawa volvo tir, programowanie CEM, serwis volvo tirów w Warszawie.

23 thoughts on “Jakie objawy daje uszkodzony termostat ? Jak rozpoznać usterkę termostatu w samochodzie ? Poradnik

 1. My astra g 1.4 16v 2006 is at about 85 *C when warmed up I asked my mehanic and he sed for opel 80*C is normal temperatur but i saw that its needing alot more time to worm up to that temp…..

 2. W Oplach częsta usterka. W Corsach np. nie ma normalnie zegara termostatu (choć jest możliwość wyświetlenia po kombinacji) i niedogrzany silnik (plus uszkodzenie uszczelki rozrządu) zbiera tzw. "majonez" pod korkiem.

 3. This is bull****. Not always the termostat the original problem. You forget theres more type of termostat. I mean for example. 82c-89c and what you want is 92c-107c.
  So maybe not the termostat damaged only you bought wrong.🤷🏻‍♂️
  In my X18XE1 also got 82c termostat but funfact the car not use more fuel.
  Better for check with OP-COM or tech2 this problem than you make a wrong video for anybody for buy again parts.🤷🏻‍♂️

 4. A powiedz jakiej firmy kupiłeś termostat, bo ja jiz trzeci raz wymieniam i, nagrzewa mi do 90,po czym widać że termostat się otwiera bo spada ba 80,noze 84 i tak strzałka ani dygnie, astra 1.6 8v

 5. witam u mnie nie poakzuje wcale temperatury lub tak jak na twoim filmiku 60-80 % zgasze silnik i odpale ponownie i pokazuje do 90% — to na 100 % termostat tak ??? no i jak sie odpali silnik ze pokazuje max 70-80% to słabiej grzeje ogrzewanie

 6. Witam. A co to może być jak w mojej Vectrze b jak jadę normalnie 80 90 /h jest ok a jak np stoję w korku lub jadę na pierwszym lub drugim biegu to temperatura rośnie do 100 stopni lub wyżej od niedawna to mam pomocy

 7. Prosze o pomoc auto kopcilo na zimnym silniku po ruszeniu kolo 10 minut potem ustal ale teraz bierze wodę chłodnicza, silnik na saniu Czesie . W okolicach wtrydkoe i świec na saniu śmierdzi spalenizna oleju przez pare minut po nagrzaniu sie ustaje

 8. Miałem to samo . Astra j 2011 1.4 bez turbo
  Jeździłem z tydzień wykasowałem błąd , błąd nie wyskakuje temperaturę zaczął pokazywać normalnie 90 również na ADPROG pokazuje na rozgrzanym silniku 90 . Ale dowiem się z chęcią w czym może być problem

 9. Nie zawsze winowajcą jest fabrycznie wadliwy termostat, można kupić nawet 100 nowych termostatów i żaden z nich nie zrobi 90 stopni… Bo winowajcą jest uszkodzona obudowa lub korpus termostatu który jest skruszony ze starości i przepuszcza płyn, pozdrawiam.

 10. A co jeżeli mam problem z ogrzewaniem i raz mi się włącza po 2 minutach a raz po 15 minutach ,i czasem jest tak że samo z siebie potrafi przestać grzać i leci chlodne powietrze ? To też może być wina termostatu ?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!