Loading…

Serwis Samochodów Volvo Warszawa

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Niezależny serwis Volvo

Jak powstają poszycia foteli samochodowych? – Fabryki w PolsceFotele w samochodzie, to one w dużej mierze odpowiadają za komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Nie bez znaczenia jest tu jakość poszyć foteli samochodowych.

Odwiedziliśmy fabrykę Groclin z Grodziska Wielkopolskiego, aby przyjrzeć się ich produkcji. Zapytaliśmy także czym poszycia foteli w samochodzie powinny się odznacza

Produkcję poprzedza długi proces przygotowań. Trzeba stworzyć prototyp poszycia i sprawdzić w jaki sposób będzie się prezentował na fotelu.

Dopiero potem, na podstawie szablonów konstrukcyjnych, które są digitalizowane tworzone są pliki, dla maszyny wykrawającej.

Przyjrzyjmy się zatem procesowi powstawania poszy
, stosowanych m.in. w Volkswagenie T 6.

Poszycia foteli w fabryce Groclin produkowane są zarówno ze skóry jak i z tkanin. Skóra zanim trafi do działu produkcyjnego przechodzi przez kontrolę dostaw.

W laboratorium materiały badane są pod kątem bezpieczeństwa pasażerów samochodu.

Gdy mamy pewność co do jakości materiałów możemy rozpocząć wykrawanie. Najpierw zajmiemy się skórą.

Pracownik oznacza te fragmenty błamu skóry, które ze względu na jakość muszą zostać pominięte w procesie wykrawania.

Po naniesieniu oznaczeń skóra jest skanowana i komputer optymalizuje obszar roboczy.

Rozpoczynamy wykrawanie.

Wykrojone elementy są szarpowane, a więc ścieniane, tak aby uzyskać odpowiednią ich grubość oraz laminowane. Dzięki temu poszycie będzie miękkie co przełoży się na komfort pasażera.

Podobnie jak skóra, wykrawane są pozostałe materiały używane do produkcji, m.in. tkaniny czy pianki.

Najpierw układane są warstwy materiału, w których następnie maszyna wykrawa określone kształty.

Jakość wykroju jest na bieżąco kontrolowana. Po przyłożeniu do szablonu sprawdzane są gabaryty oraz właściwe ułożenie nacinek niezbędnych do właściwego zszycia elementów.

Skompletowane wykroje przekazywane są do szwalni. Tutaj powstanie gotowe poszycie.

Widzimy jak do skórzanego elementu oparcia wszywana jest pianka oraz mata grzewcza. Na kolejnych stanowiskach wykonywany jest specjalny szew ozdobny oraz niezwykle ważny szew Air Bag.

Część szwów wykonują maszyny. To trudniejsze etapy, wymagające szczególnej dokładności i powtarzalności.

Ze szwalni poszycia trafiają do magazynu, gdzie pakowane są do kontenerów klienta. Poszycia podczas transportu będą wisieć, co zabezpieczy je przed wygnieceniem.

W fabryce Groclin w Grodzisku Wielkopolskim od ponad 30 lat produkowane są poszycia foteli samochodowych dla m.in. takich marek jak Volkswagen, Opel, Ford czy BMW.


Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.

Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak powstaje lusterko samochodowe? – Fabryki w Polsce
Jak produkowany jest filtr oleju? – Fabryki w Polsce
Fabryka sprężyn samochodowych – Fabryki w Polsce
Jak powstają uszczelki samochodowe? – Fabryki w Polsce

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Volvo demontaż CEM, kodowanie CEM Volvo, naprawa volvo tir, programowanie CEM, serwis volvo tirów w Warszawie.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!