Loading…

Serwis Samochodów Volvo Warszawa

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Niezależny serwis Volvo

Gwarantuje że akumulator posłuży Ci 10 lat !Wiele firm, w szczególności producentów i importerów akumulatorów, organizuje kampanie środowiskowe, w który całkiem …

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Volvo demontaż CEM, kodowanie CEM Volvo, naprawa volvo tir, programowanie CEM, serwis volvo tirów w Warszawie.

23 thoughts on “Gwarantuje że akumulator posłuży Ci 10 lat !

  1. Przydało by się jeszcze jak dbać o akumulatory żel, AGM, LiFePO4 itp. używanych w warunkach głębokiego rozładowania. Kampery, silniki elektryczne na łódkach itp.

  2. Dla Uwagi!!! w mojej insigni 2016r 2.0 170km ładowanie po odpaleniu pokazuje około 14.7V a po 30sek. spada do 12.3V i jest to NORMALNE. Ładowanie jest sterowane przez komputer i podaje wg zapotrzebowania na prąd. więc stwierdzenie że musi mieć ponad 14V nie do końca prawdziwe. podobno w mercedesie też tak jest.

  3. W moim Golfie 1.4 siedział oryginalny akumulator z którym samochód wyjeżdżał. Miał 18 lat i dalej działał po japońsku (czyli jako-tako). Co prawda w zimę po nocy (albo czasem po 8 godzinach postoju) trzeba było odpalać samochód z boosterem, ale poza zimą już nie było problemów 😀 Producentem był chyba Bosch tak więc ja już wiem, jakiego producenta następny akumulator kupię 🙂

  4. u mnie w E60 przestała palic się kontrolka poduszki kiedy naładowałem akumulator prostownikiem. systemy bezpieczeństwa w autach są bardzo wrazliwe na spadki napiecia na aku i dezaktywują się przy slabo naładowanym akumulatorze.

  5. Kilka z opisanych metod stosowałem od wielu lat na akumulatorach Centra Futura CA1000. To akumulatory z technologią Ca, jeden z 2011, drugi z 2014 roku. Oba użytkowane w autach osobowych. Niestety, kiedyś musiały odmówić posłuszeństwa, czyli w październiku 2022 r. Pewnie dałoby się je odratować, ale przy polityce sprzedaży elektrolitu/kwasu i wymaganego czasu reanimacji prościej jest kupić nowe. W każdym razie porady sprawdzone i cenne. Pozdrawiam.

  6. W nowych autach jest inteligentne ładowanie i te rady nie mają zastosowania. Głupi system trzyma naładowanie aku na 80% i nigdy nie naładuje go do 100%. Do tego system S/S. Niby wyłączam ale nie wiele to daje. Ja ładuje ładowarką Ctec-a aku średnio co miesiąc, bo po naładowaniu do 12,85 spada w codziennym użytkowaniu stopniowo i jak dochodzi do 12,5V to podłączam do ładowania.

  7. Czy jesli mam nowy akumulator varty (kupiony pare dni temu, wyprodukiwany w lutym 2022) powinien miec 52Ah po naladowaniu i odczeniu i wykonaniu pomiarem 0.1C, otrzymalem 42,5Ah, czy warto zwrocic sie o wymiane akumulatora czy nie? Akumulator jest "bezobslugowy"

Dodaj komentarz

Zadzwoń!