Loading…

Serwis Samochodów Volvo Warszawa

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Niezależny serwis Volvo

Automatyczne swiatla w Focusie MK2 i C-MAX.wmvJesli jest uzbrojone gniazdo i zwora to uruchomienie w 5 min.
Rozwiazanie dla zapominalskich lub leniwych

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Naprawa Samochodów Volvo,serwis samochodów volvo warszawa, Serwis i Naprawa Samochodów Volvo, Volvo demontaż CEM, kodowanie CEM Volvo, naprawa volvo tir, programowanie CEM, serwis volvo tirów w Warszawie.

24 thoughts on “Automatyczne swiatla w Focusie MK2 i C-MAX.wmv

 1. Wow,świetny pomysł. Wielkie dzięki za ten filmik. Tak dla pewności – mamy przełącznik w pozycji wyłączonej lub w pozycji automatycznej (jeśli ktoś taką posiada) to światła nie świecą się aż do momentu uruchomienia silnika, a potem świecą się tylko mijania bez całej reszty i podświetlenie zegarów i konsoli jest takie jak przy wyłączonych światłach? A jeśli przełączymy przełącznik w pozycję włączone lub światła przeciwmgielne to działa to normalnie jak bez przeróbki?

 2. Wtedy podpinasz się LEDami do pinu 26, oraz wyciągasz kabelek z pinu 1 i pinu 26, ewentualnie łączysz się do wyciągniętego z pinu 1 kabelka bez wyciągania pinu 26. Będziesz jeszcze musiał przeciągnąć ten kabel do LEDów przez ścianę grodziową, ale nie jest to niemożliwe

 3. To co tu jest na filmiku można zrobić stawiając jeden ptaszek elm327 i programem Elm Config – bez żadnych przeróbek! Auto nie musi mieć styków pod przekaźnik i bezpieczniki opisane w filmie. Zamontowana zwora to powinien być rezystor zmniejszający napięcie na lampy do 75% nap. znamionowego. Polecam poczytać polskie fora.

 4. Na filmiku wszystko działa i OK, ale w zależności od konfiguracji GEM (tak nazywa się ta skrzynka bezp.) trzeba popróbować z różnymi kombinacjami tych trzech bezp. W moim focusie c-max z 2007 r. (elektrycznie to focus mk II) żeby to działało jak na filmiku musi być włożony bezp nr 45 i 48, a wyjęty nr 71, czyli inaczej niż na filmiku. Dla bardziej dociekliwych polecam temat poświęcony światłom do jazdy dziennej na fordforum club. Jak ktoś wie gdzie dostać taki przekaźnik wykrywający napięcie ładowania proszę pisać

 5. Czy można zrobić tę samą funkcjonalność, ale żeby działało tylko w trybie AUTO (załączanie po uruchomieniu silnika świateł mijania, po zmroku całość) a gdy przełącznik na "0", by nie działało???

 6. Jaki przekaźnik muszę kupić, bo znalazłem tylko zwykłe, dzwoniłem do kilku firm z allegro i nie posiadają takiego po wykryciu ładowania.
  Gdzie mogę go kupić, lub jakie ma oznaczenia.
  Dziękuję z góry za pomoc.

 7. Mam C-maxa 2008 (lift) i nowy typ skrzynki bezpieczników. trzeba dołożyć przekaźnik R15 i bezpieczniki 10A w miejsca 110 i 113, dodatkowo trzeba zrobić zworkę w zielonej wtyczce jak na filmiku (piny 1 i 26) i wszystko działa, nawet współpracuje z włącznikiem AUTO

 8. mam c maxa lift na xenonach,pytanie brzmi: czy mogę wtedy zrobić taką przeróbkę,albo może moduł z allegro,gdzie światła długie świecą na 30%(z tego co się orientuje to długie są na h1 bo to nie bixenon).

Dodaj komentarz

Zadzwoń!